Lipoliza     Toksyna Botulinowa     Mezoterapia     VPL™     Wypełniacze  
  Nici liftingujące     Makijaż permanentny  

 
 

Nici liftingujące

Nici liftingujące wchłanialne stały się bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej w ciągu ostatnich 2 lat. Implantacja nici jest zabiegiem mało inwazyjnym i można je stosować u osób już po 30 roku życia. Dają doskonałe efekty w procesie odmładzania. Zabieg z zastosowaniem nici nie tylko daje efekt młodszej twarzy i innych okolic ciała, ale również dzięki ich zastosowaniu możemy zmieniać kształt policzków, brwi, szyi, dekoltu, piersi czy pośladków. Nici wyposażone są w wypustki /haczyki/ do „kotwiczenia” ich w miejscach zastosowania. Są wchłanialne i proces ten trwa od kilku to kilkunastu miesięcy z utrzymaniem zamierzone efektu od około 2-3 lat. Widoczne efekty po zabiegu uzyskuje się natychmiast, a ostateczny kształt korzyści widoczne są po kilku tygodniach. Zabiegi są bezpieczne, wykonywane w znieczuleniu, w warunkach pełnej sterylności. Po zabiegu pacjentka może odczuwać nadmierne napięcie skóry, dyskomfort w szerszym otwieraniu ust. W rzadkich przypadkach może pojawić się obrzęk, zasinienie, krwiak, niekiedy wyczuwalne grudki. Objawy te po kilku dniach ustępują. Po każdym zabiegu należy być w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg implantacji nici w celu wyjaśniania wątpliwości i odpowiedzi na pytania.
Na rynku asortyment nici jest bardzo duży od bardzo krótkich i cienkich poprzez długie i grubsze. Zależy to od przeznaczenia i okolic, w których mamy je stosować .
W swoim gabinecie najczęściej stosuję nici firmy Croma. Dają one szerokie możliwości zastosowania, są bardzo wygodne.

PRINCESS LIFT PDO – najlepsza i najskuteczniejsza metoda odmładzania i liftingu skóry
Princess lift basic – cienka, prosta nitka PDO do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry twarzy i ciała.
Princess lift screw – nitka w kształcie spirali przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry.
Princess lift barb – grubsza nitka z małymi haczykami zbieżnymi dwukierunkowo do rewitalizacji i delikatnego liftingu skóry twarzy i ciała
Princess lift barb 4D – jest wyjątkową nicią PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, rozłożonych gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach. Jest nicią grubszą, co maksymalizuje efekt liftingu. Już samo wprowadzenie nici barb 4D daje efekt wygładzenia zmarszczek i podniesienia tkanek. Po ok.14 dniach nastepuje proces neokolagenozy /produkcji nowego kolagenu/. Skóra dostaje nowe „rusztowanie” zyskując sprężystość i elastyczność.
Dla potrzymania pełnego efektu zaleca się wykonanie powtórne zabiegu za około 2 lata.
Wskazanym jest łączenie zabiegów implantacji nici z innymi zabiegami medycyny estetycznej jak wypełniacze czy zabiegi mezoterapii igłowej.
Różnorodnosć nici Princes lift daje podstawy sądzić, że w najbliższym czasie zabiegi z zastosowaniem tych produktów będą dominować w gabinetach medycyny estetycznej.

 

 Zabiegi weekendowe: www.lipie.eu 

  © Marek Tomczak 2013-2017